Moddus Start ankstyvam naudojimui

Naujienos

Po trumpos ir lengvos žiemos žieminių kviečių pasėliai šį pavasarį labai gražūs. Pavasaris šiuo metu neskuba, o tai palanku net ir vėlyvos sėjos žieminiams kviečiams krūmytis. Tačiau jau dabar dauguma žieminių kviečių pasėlių yra per tankūs. Tai skatina augančių stiebų tarpusavio konkurenciją ir labai padidina išgulimo riziką. Orų prognozė nežada ilgalaikio atšilimo. Toliau orai išliks lietingi, o tai bus palankios sąlygos javų pašaknio ligoms bei miltligei plisti. Šios ligos labai susilpnina stiebų sieneles, pažeisti stiebai dažniausiai išgula. Todėl apsaugoti pasėlius nuo išgulimo yra labai svarbu.  Augimo reguliatoriai yra veiksmingiausia priemonė nuo išgulimo, tačiau jų veiksmingumas labai priklauso nuo pasėlių būklės, oro temperatūros, naudojamų normų.
 Šį pavasarį Syngenta pristato augimo reguliatorių Moddus Start 250 DC - skirtą ankstyvam naudojimui. Tai produktas turintis tą pačia veikliąją medžiagą kaip ir Moddus 250 EC - trineksapak etilą, bet produkto forma - dispersinis koncentratas (DC) yra sukurta būtent ankstyvam naudojimui.


Moddus Start naudojamas, kai vyrauja palyginti žemos temperatūros, kai javų vegetacija tik atsinaujina, o šaknys dar yra silpnos. Moddus Start paskatina šaknų vystymąsi, krūmyjimąsi, sustiprina pašaknį. Moddus Start suaktyvina augalo fiziologinius procesus, didina chlorofilo kiekį lapuose, o tai suaktyvina fotosintezę. Žieminiuose kviečiuose, ypač jautriuose išgulimui, apsaugos nuo išgulimo programose visada pirmam purškimui iki bamblėjimo pradžios rekomenduojamas Moddus Start, o antram purškimui bamblėjimo metu Moddus. Moddus Start labai svarbu panaudoti iki bamblėjimo pradžios. Tik naudojamas krūmijimosi pabaigoje (BBCH 29) vienas ar mišinyje su CCC, Moddus Start efektyviai trumpino tris apatinius kviečių tarpubamblius. Produktas gali būti naudojamas vienas ar mišinyje su augimo reguliatoriais chlormekvatchlorido pagrindu, pastarųjų į mišinį imama 0,5 l/ha, o Moddus Start - 0,15-0,2 l/ha normos. Kai naudojamas vienas - norma 0,2-0,3 l/ha.


Kviečių apsaugos nuo išgulimo programose Moddus Start visada turėtų būti naudojamas pirmam purškimui - iki bamblėjimo. Jo naudojimą bamblėjimo metu apsunkina maišymo su kitais augalų apsaugos produktais ir trąšomis - skirtomis tręšimui per lapus, apribojimai. Apribojimus lemia lapų apdeginimo rizika nes Moddus Start, naudojamas mišiniuose, paskatina kitų produktų, o ypač sisteminių fungicidų įsisavinimą, dėl to lapuose labai padidėja veiklių medžiagų koncentracija ir lapai pažeidžiami. Bamblėjimo metu, kaip ir įprasta, mišiniuose visada saugiau naudoti Moddus, o ne Moddus Start. Todėl Syngenta rekomenduoja kviečiuose laikytis tokios augimo reguliatorių naudojimo schemos, žr. paveikslą.