Biological products main banner 2024

Kas yra biologiniai produktai?

Biocontrols icon

Biokontrolė

Tai natūralios medžiagos, naudojamos naikinti grybelines ir bakterines ligas, kenkėjus, nematodus ir piktžoles. Biopesticidai saugo augalus nuo kenkėjų ir ligų.

Biostimulants

Biostimuliantai

Biostimuliantai stimuliuoja ir stiprina pasėlius. Jie gali būti naudojami per lapus, šaknis ar ant sėklų, siekiant paskatinti natūralius procesus vykstančius augaluose. Biostimuliantai padidina maisto medžiagų panaudojimo efektyvumą, atsparumą abiotiniam stresui ir gerina derliaus kokybę.

     

Biofertilizers icon

Biotrąšos

Biotrąšos yra mikrobų pagrindu pagaminti produktai, naudojami azotui fiksuoti ir augalų maistinių medžiagų prieinamumui bei pasisavinimui gerinti, taip pat augalų augimui skatinti.

SYNGENTA® BIOLOGICALS SUJUNGIA MOKSLĄ SU GAMTA

Biologiniai produktai yra gauti iš gamtos arba įkvėpti jos, jų paskirtis – apsaugoti ir stiprinti augalus. „Syngenta® Biologicals“ produktai yra didelė naujovė ir galimybė augalų ir dirvožemio sveikatos srityje, kai gamta panaudojama veiksmingai ir tvariai apsaugoti ir stiprinti augalus. Dėl įvairių priežasčių ūkininkams reikia vis tvaresnių augalų auginimo būdų, o pasėliai turi tenkinti reiklių vartotojų poreikius. „Syngenta® Biologicals“ diegia mokslu pagrįstas naujoves, kad augalų augintojams būtų suteikta daugiau pasirinkimo ir lankstumo. Papildydamas kitus pasėlių apsaugos sprendimus, Syngenta® Biologicals padeda augintojams rūpintis savo pasėliais ir aplinka, padaryti augalininkystę produktyvesnę ir patenkinti visuomenės poreikius mūsų maisto gamybai.

Biologiniai produktai turi keletą klasifikacijų, iš kurių dvi pagrindinės yra: biokontrolės produktai ir biostimuliantai:

  • Biokontrolės produktai agentai yra pagrįsti natūraliomis medžiagomis, kurios naudojamos biotiniam stresui valdyti kovojant su ligomis, kenkėjais, nematodais ir piktžolėmis.
  • Biostimuliantai – medžiagos, skatinančios natūralius augalų procesus, taip padidindamos maisto medžiagų ar vandens panaudojimo efektyvumą, aplinkos abiotinio streso toleranciją arba derlių ir jo kokybę.
Biologicals mosaic picture

Kas yra biostimuliantai?

Biostimuliantai yra bet kokia medžiaga ar produktas, naudojamas augalams, sėkloms ant šaknų aplinkai, siekiant paskatinti natūralius augalų procesus, kurie skatina maisto medžiagų naudojimo efektyvumą, abiotinio streso toleranciją arba pasėlių kokybę.

   

Biologicals graphic corrected 1

ABIOTINIS STRESAS IR KAIP JĮ SUMAŽINTI?

Kuriant Syngenta biostimuliantus daugiausia dėmesio buvo skiriama keturių tipų abiotiniam stresui, mažinančiam derlių ir pasėlių kokybę. Mūsų biostimuliantų naudojimas turi daug teigiamų efektų, tokių kaip tolygesnis ir greitesnis augalų sudygimas ir vystymasis, žalinimo efektas, kuris taip pat atsiranda dėl efektyvesnės fotosintezės, didesnio ūglių skaičiaus, didesnio lapų ploto, vienodesnio derliaus nokinimo, didesnių vaisių. 

Climate icon

Klimato stresas

Pavyzdžiui, sausra, karščio ir šalčio stresas. Klimato stresai - atsiranda dėl ilgalaikių aplinkos sąlygų, viršijančių augalams priimtinas ribas ir turintys įtakos pasėlių vystymuisi, augimui, išlikimui ar derliui.

Geras biostimuliatorius padidina augalų gebėjimą prisitaikyti prie kintančių sąlygų, o tai galima išmatuoti aukšta derliaus kokybe ir ilgesniu vegetacijos sezonu.

  

Soil icon

Augalų sveikata

Augalų augimas ar sveikata, nuo kurių priklauso derliaus dydis ir sėkmingas natūralių procesų augaluose veikimas.

Geras biostimuliatorius po jo panaudojimo duoda pamatuojamą rezultatą – derlius didėja dėl geresnio natūralių procesų augaluose veikimo.

Salt icon

Dirvožemio sveikata ir druskingumas

Stresas, kurį sukelia dirvožemio nuskurdimas dėl intensyvios žemdirbystės. Tikslas yra išvengti pastarojo ir, jei reikia, pakeisti.

Geras biostimuliatorius didina dirvožemio derlingumą gerindamas dirvožemio aplinką, o ne tiesiog padidindamas augalų atsparumą.

Nutrients icon

Maisto medžiagų įsisavinimas

Pasėlių gebėjimas įsisavinti maisto medžiagas. Pasėlius galima apdoroti tiesiogiai, siekiant pagerinti šaknų maisto medžiagų pasisavinimą, arba netiesiogiai apdorojant dirvą ir taip padidinant proceso rizosferoje efektyvumą.

Geras biostimuliatorius padeda išlaikyti derliaus potencialą mažiau tręšiant.

Syngenta Biologiniai produktai Lietuvoje

Vixeran 755px image

VIXERAN

VIXERAN yra biologinės kilmės trąšos, kurių pagrindą sudaro endofitinis mikroorganizmas Azotobacter salinestris štamas CECT 9690, kuris ypač efektyviai fiksuoja azotą (N) per lapus ir šaknis. Produktas pasižymi gebėjimu surišti oro azotą net esant deguoniui. VIXERAN gali užtikrinti augalų augimą, derlių ir derliaus kokybę net ir stresinėmis sąlygomis.

Megafol 770px banner CORRECTED

MEGAFOL

MEGAFOL yra unikalus, augalinis, stresą mažinantis ir augalų augimą aktyvinantis biostimuliatorius, leidžiantis padidinti derlių ir pagerinti jo kokybę. Padidina trąšų ir kitų augalui reikalingų veikliųjų medžiagų pasisavinimą. Galima sėkmingai naudoti kartu su fungicidais, herbicidais, insekticidais ir trąšomis – naudojant kartu su MEGAFOL, padidėja šių produktų efektyvumas ir veikimo trukmė.

Žiūrėti video

play_circle
MEGAFOL - NAUJIENA!
play_circle
Syngenta NAUJIENA - VIXERAN®
play_circle
VIXERAN
play_circle
9# MOKSLAS IR GYVENIMAS -Vixeran - azoto fiksavimas rudenį
play_circle
Balandžio 5 d. seminaras apie VIXERAN
play_circle
Kam reikalingos azotą fiksuojančios bakterijos?
chevron_left
chevron_right