Augimo reguliatorių veikimo principas

Naujienos

Kas yra augalų augimo reguliatoriai?

Augimo reguliatoriai buvo sukurti remiantis natūraliais procesais,vykstančiais augaluose. Daugelis šių produktų yra gamtoje vykstančių procesų analogai arba modifikuoti fitohormonai. Augimo reguliatoriai leidžia stiprinti arba slopinti: kontroliuoti augalų vystymąsi, koordinuojant fotosintezę ir kai kurias augimo funkcijas, bei reguliuoti augalų derlingumą bei produkcijos kokybę.


Augalų hormonų pusiausvyra kviečiuose

Kada ir kodėl išgula javai?

Javus gali išguldyti stiprus vėjas, lietus, kruša. Pasėlio išgulimas priklauso ne tik nuo aplinkos sąlygų, bet ir nuo augalo morfologinių savybių. Išgulimo rizika visada didesnė dirvose, kuriose daug organinių medžiagų arba kur pernelyg daug tręšiama azoto trąšomis. Augalų stiebus sustiprina kalis ir varis, trūkstant jų, pasėliai gali išgulti. Didelis pasėlio tankumas didina augalų išgulimo riziką. Taip pat yra žinoma, kad ankstyvos sėjos augalai labiau linkę išgulti negu vėlyvos. Didžiulę įtaką turi oro sąlygos, ypač laikotarpiu nuo javų krūmijimosi iki stiebo augimo pabaigos. Sausas saulėtas oras skatina natūralų javų atsparumą išgulimui.

Kodėl reikia naudoti augimo reguliatorius?

Todėl, kad nesutvirtinus javų stiebo, pasėliai gali išgulti. Išgulusių javų lapija patenka į šešėlį, sutrinka anglies asimiliacija ir angliavandenių sintezė bei apykaita. Dėl šios priežasties dalies išgulusių augalų varpos gali būti tuščios. Išgulusiuose pasėliuose susidaro palankios sąlygos patogeniniams mikroorganizmams plisti.

Kaip pasirinkti tinkamiausius augimo reguliatorius?

Augimo reguliatorius rekomenduojama rinktis atsakingai, nes galimi atvejai, kai gaunamas labai menkas derliaus priedas arba gaunamas netgi neigiamas rezultatas. Tinkamiausią augimo reguliatorių naudojimo technologiją turite pasirinkti pagal pasėlio būklę, auginamų javų rūšį bei veislę. Būtina įvertinti augalų išsivystymą - netinkamu laiku išpurkšti reguliatoriai gali taip pat turėti neigiamos įtakos, kaip ir perteklinis jų panaudojimas.

Kada naudoti augimo reguliatorius?

Labai svarbi sąlyga efektyviam augalų augimo reguliatorių veikimui - geras augalų augimas. O jis, kaip žinia, labai priklauso nuo oro temperatūros - kai šalta, javai stovi tarsi sustingę tame pačiame augimo tarpsnyje. Dažnas atvejis praktikoje, kad ūkininkai, tik galėdami įeiti į lauką, skuba purkšti augimo reguliatoriais žieminius javus, bet jei augalas neauga, tai nėra ko ir reguliuoti. Taip pat reikia nepamiršti, kad augimo reguliatorių negalima naudoti iš karto po šalnų arba prieš prognozuojamas šalnas.


Augimo reguliatorių veikimas priklauso nuo temperatūros. Kai naktimis laikosi nulinė temperatūra, nebus laukiamo produktų veikimo efekto. Jei purškimo metu ir iškart po jo oro temperatūra yra aukštesnė, augimo reguliatorių veikimas bus stipresnis.

Tinkamas pasirinkimas ankstyvam purškimui

Moddus Start - išskirtinės formuliacijos produktas pritaikytas naudoti ankstyvuose augimo tarpsniuose ypač kai pavasaris yra vėsus. Veiklioji medžiaga trineksapak veikia greičiau nei CCC (2 pav. ) - sutrikdo augalinių hormonų, lemiančių augalų augimą į viršų ir pagrindinio stiebo dominavimą, veikimą. Taip pat skatina medžiagų apykaitą, ląstelių dalijimąsi, šoninių ūglių formavimąsi.
 

grafkas


Palyginimas kaip greitai augale pasklinda Moddus Start ir CCC

Moddus Start dėl DC formuliacijos geriau pasklinda ant augalo purškimo metu

Kuo lašas geriau pasklinda, tuo lengviau prikimba prie paviršiaus, nenurieda nuo jo. Skirtingai nei kiti augimo reguliatoriai geriau padengia augalo lapus, todėl ir patenka į augalą greičiau. Žemiau pateiktuose video - gerai matoma, kaip kiti produktai dėl lašo formos nuskrieja nuo lapo paviršiaus, o Moddus Start lašai išlieka ant lapo.


Moddus Start DC formuliacija

Purškiant augalų augimo reguliatorius ankstyvuose augalo augimo tarpsniuose, kuomet lapija nėra gausi - prikibimas prie augalo ir pasklidimas ant augalo lapo yra labai svarbus. Todėl Moddus Start yra geriausias pasirinkimas pirmam purškimui.

lasas


Moddus Start lašo pasklidimas ant lapo

Augimo reguliatorių palyginimas