Evure - saugo ten, kur piretroidai nebeveikia

Naujienos

Rapsų pasėliuose maitinasi ir dauginasi įvairūs kenkėjai, tačiau dažniausiai aptinkami ir didžiausią žalą daro rapsiniai žiedinukai, išplitę visur, kur tik auginami rapsai. Žalingiausi jie rapsams butonizacijos tarpsniu (kai žiedpumpuriai žali arba gelsvėjantys). Žydėjimo metu ir vėliau rapsiniai žiedinukai augalui žalos nebepadaro, todėl purkšti po butonizacijos tarpsnio nuo šio kenkėjo yra netikslinga.

Dažnai naudojant tik piretroidų grupės insekticidus, rapsiniai žiedinukai įgyja atsparumą šios grupės veikliosioms medžiagoms. Tai pastebima daugelyje šalių, ne išimtis ir Lietuva. Evure, gali pagelbėti ten, kur piretroidai nebeveikia. 

Rapsinis žiedinukas (Meligethes aeneus) – purkšti, kai stiebo augimo trapsnio pradžioje aptinkami 1-2 žiedinukai ant augalo, butonizacijos tarpsnyje – 3-4 žiedinukai ant augalo. DĖMESIO Draudžiama purkšti žydinčius augalus, kuriuos apdulkina bitės ir kiti vabzdžiai nuo 4 val. iki 21 val. Būtina ne vėliau kaip prieš 2 kalendorines dienas apie planuojamą purškimą paskelbti Paraiškų priėmimo informacinėje sistemoje.