Vixeran - natūralus azoto fiksavimas tvariai pasėlių mitybai

Naujienos

Azotobacter salinestris - daugiau azoto, mažiau trąšų

Laipsniški azoto trąšų naudojimo apribojimai yra susiję su aplinkosauga - tiek paviršinio, tiek požeminio vandens, apsauga. Todėl direktyvoje 91/676/EEB , dar vadinamoje " Nitratų direktyva " , apibrėžtos " pažeidžiamos " sritys ilgainiui išaugo.

2021 metais prasidėjęs kainų augimas prisidėjo prie dar didesnės demotyvacijos naudoti  azotines trąšas. Taip  aplinka ir ekonomika prisidėjo prie trąšų naudojimo mažinimo, tačiau ši tendencija prieštarauja pasėlių mitybos poreikiams. Iš pradžių pasėlio tankumas, o vėliau baltymų kaupimasis grūduose iš tikrųjų priklauso nuo azoto prieinamumo pasėliams.

Mikrobiologija: brangus sąjungininkas

Siekiant prisitaikyti prie aplinkos reikalavimų, neseniai buvo priimti kai kurie sprendimai, kurių šaknys yra mikrobiologijoje, o ne chemijoje. Tarp pasėliams naudingų mikroorganizmų išsiskiria augalų augimą skatinančios bakterijos. Jos iš tikrųjų gali gaminti daugybę antrinių metabolitų, skatinančių augalų vystymąsi, taip pat skatinti fitohormonų ir fermentų sintezę.

Be to, pagrindinis aspektas yra tai, kad kai kurios bakterijų padermės gali tiesiogiai fiksuoti atmosferos azotą augaluose, todėl jis iš karto tampa biologiškai prieinamas.

Mažiau trąšų, bet daugiau azoto

„Syngenta“ ryžtingai žengia šių naujovių link, specialiai sukūrusi įvairių formulių, pagrįstų Azotobacter salinestris specifiniu CECT 9690 štamu – azotą fiksuojančia bakterija, skirta javams ir kukurūzams. Pasauliniame asortimente yra penki produktai, būtent Vixeran®, Nutribio N®, Naturbat N™, Rhizosum N™ ir Probiotic N™, kurių kiekviename formulės grame yra 1x10 kolonijas formuojančių vienetų (CFU) Azotobacter salinestris CECT 9690 padermės. Tikros natūralios kilmės trąšos, pagamintos kaip milteliai ir galinčios veikti trimis skirtingais frontais:

  • atmosferos azoto fiksacija lapų ir šaknų lygyje;
  • trąšų nuostolių mažinimas;
  • metaboliškai aktyvių medžiagų gamyba augale.

Dėl ypatingos sudėties Syngenta produktai gali būti laikomi iki 24 mėnesių be šaldytuvo.

Azotobakterijos po padidinimo stiklu 

Azotobacter salinestris yra endofitinės rūšies bakterijos. Tai reiškia, kad jos gali gyventi augalų audiniuose, kur gali fiksuoti atmosferos azotą, padarydamos jį tiesiogiai prieinamą augalams.

Visų pirma, CECT 9690 padermė, išskirtinė Syngenta produktuose, išsiskiria puikiomis azoto fiksavimo savybėmis ir tvirta bei ilgalaike sąveika su augalais.

Didelis šios specifinės padermės atsparumas galimoms nepalankioms sąlygoms taip pat prisideda prie ilgalaikio veikimo: toleruojami platūs temperatūros, druskingumo ir pH diapazonai. Atsparumas UV spinduliams taip pat pranašesnis už kitų padermių atsparumą.

Šios savybės leidžia CECT 9690 padermei išlikti gyvybingai aktyviai iki 60 dienų, o tai pagerina augalų reakciją į stresą. Pavyzdžiui, jei jis sukeltas dėl labai aukštų temperatūrų, druskingumo arba neoptimalios pH vertės.

Privalumai ir pranašumai

Susilietus su augalais, Azotobacter salinestris greitai plinta aplink šaknis ir lapus sukurdama bioplėvelę. Vos per septynias dienas jos padaugėja iki 100 kartų, kas leidžia geriausiu įmanomu būdu kolonizuoti augalų audinius. Dirvoje nepalankiomis sąlygomis, jos pereina į  cistų formą, kurių viduje bakterija gamina indolo acto rūgštį, auksinų pirmtaką ir giberelio rūgštį, augalų augimo skatintoją.

Be to, Azotobacter salinestris gamina sideroforus – medžiagas, kurios veikia kaip natūralūs geležies chelatoriai. Todėl šis veiksmas padidina šio augalams vertingo elemento biologinį prieinamumą.

Dozės ir naudojimo instrukcijos

Kalbant apie vartojimo dozes, turėtų būti naudojama 50 gramų vienam hektarui, atsargiai jas atskiesdžiant 200–300 litrų vandens, kurio rekomenduojamos pH vertės yra nuo 5,5 iki 6.

Kalbant apie naudojimo laiką – galima maišyti su herbicidais naudojamais pavasarį, kaip tik šiuo metu augalų fiziologija turi ypatingą pranašumą dėl Azotobacter salinestris buvimo.

Graphical user interface, application

Description automatically generated

Vixeran gali būti maišomas su herbicidais ir naudojamas iki BBCH 31 , fiksuoja atmosferos azotą lapuose ir šaknyse: mažiau trąšų, daugiau metaboliškai aktyvių medžiagų augaluose.

A picture containing text, plant, screenshot

Description automatically generated

Šią bakteriją taip pat galima  naudoti kukurūzams po 50 g/ha doze, kai pasėlis išdygsta, tarp 3 ir 6 lapų, taip pat šiuo atveju sumaišius su herbicidais. 

Suderinamas su beveik visomis rinkoje esančiomis agrocheminėmis medžiagomis, VIXERAN®, pagrįstas Azotobacter salinestris CECT 9690 paderme, leidžia įvesti 30 – 35 azoto vienetus šiaudams ir 50 – 60 azoto vienetų kukurūzams.