Streso sumažinimas gali išsaugoti žalius lapus ir padidinti derlių

Naujienos

Streso sumažinimas gali išsaugoti žalius lapus ir padidinti derlių

Maksimalus ankštarų potencialo padidinimas yra raktas į rapsų derlių, o žydėjimo metu pasėliuose naudojant fungicidais suteikiama visa galimybė tai pasiekti. 

Moksliškai įrodyta, kad rapsų  derlius po žydėjimo priklauso tik nuo fotosintezės. 

Augalui patiriant stręsą, jis pradeda gaminti fermentą AOS (aleno oksido sintazė). Tai vyksta, kai augalai yra paveikti mechaninio pažeidimo, ligų ar kenkėjų atakų, arba esant tam tikroms stresinėms sąlygoms: nepalankioms temperatūrosm ar sausrai. Dėl to prarandamas žalių lapų plotas ir prasideda ankstyvas senėjimas. Siekdami su tuo kovoti, lapai gamina  superoksido dismutazę (SOD), galingą antioksidacinį fermentą, iš įprastos fiziologinės veiklos, tokios kaip fotosintezė, kvėpavimas. Šis fermentas yra pagrindinis superoksido radikalų naikintojas ir manoma, kad jis yra svarbiausias augalo gynyboje nuo toksinio AOS kaupimosi.

Daugybė paskelbtų ir moksliškai peržiūrėtų tyrimų parodė, kad azoksistrobinas žymiai padidina SOD aktyvumą lapuose ir dėl to slopina superoksido radikalų kaupimąsi lapų audinyje. Tyrėjai taip pat nustatė akivaizdžiai mažesnį lapų pažeidimą, kai fungicidais apdoroti augalai buvo veikiami žalingų ozono dozių.

 

Pasklidimas ant augalo ir patekimas į vidų  suteikia AMISTAR®  pranašumą

Kaip įsitikinti, kad produktas iš tikrųjų atlieka numatytą darbą? Ant lapų paviršiaus esanti chemija gali užtikrinti tik apsaugą nuo patogenų. Jei norite pasinaudoti jos gydomosiomis savybėmis, produktas turi būti suformuluotas taip, kad prasiskverbtų pro vaškinį paviršių ir galėtų patekti į lapo audinius. Norint turėti žalinimo efektą, fungicidas gali tai padaryti tik tada, kai jis yra augalo viduje. Be to, rapsų lapai  turi labai storą vaško sluoksnį, o tai yra papildomas iššūkis formuliacijai.

Jealott's Hill  mokslinių tyrimų ir plėtros centre buvo atliktas tyrimas,  siekiant palyginti kaip AMISTAR® ir kiti azoksistrobino produktai prikimpa prie lapo paviršiaus ir  prasiskverbia per vaškinį sluoksnį.

Siekiant patikrinti prikibimą ir atsparumą lietui, rapsų lapai buvo purškiami trimis produktais, tada kai kurie augalai buvo purtyti, o kiti vieną valandą buvo veikiami lietaus mašina – tai patalpa, kuri imituoja smarkias liūtis kontroliuojamomis sąlygomis.

AMISTAR® gerai pasirodė abiejose situacijose. Vienas iš generikinių azoksistrobino produktų blogai padengė lapus – purškalas tiesiog nuriedėjo nuo lapo, o kitas generikinis produktas buvo nuplautas nuo lapų atliekant atsparumo lietui testą.

Norėdami išsiaiškinti, kur dingsta chemija, mokslininkai atliko skaidymo tyrimą. Čia įvairiais etapais po apdorojimo įvertinamas cheminės medžiagos kiekis, prasiskverbęs į kiekvieną lapo sluoksnį, nuo kelių valandų iki savaitės. Tai suteikia patvarumo matą, taip pat idėją, kur produktas aktyvus.

Nustatyta, kad AMISTAR® yra patvariausias, o tyrimas parodė, kad jis greitai pateko į vaškinį sluoksnį, iš kurio jis palaipsniui keliauja į lapų audinus.  Pirmojo generikinio produkto veiklios medžiagos per daug liko ant lapo paviršiaus, kitas generikinis produktas greitai įsiskverbė į vaškinį sluoksnį, tačiau buvo nepatvarus.

Norint gauti naudos iš azoksistrobino, jis turi būti tokioje formulėje, kurią greitai pasisavina vaškinis sluoksnis, iš kurio jis turėtų palaipsniui išsiskirti į lapų audinį. Būtent  AMISTAR® veikimas truko maždaug tris savaites.

Tolesni tyrimai parodė, kad fungicidas AMISTAR® gali padėti augalams pagerinti azoto pasisavinimą ir  taip pat veiksmingai reguliuoti lapų vandens naudojimą. Augalas gali atverti lapo žioteles daugiau nei reikia. Tai gali paveikti tiksliai reguliuojamą anglies dioksido ir vandens balansą.

AMISTAR® reguliuoja žioteles, todėl taupo vandenį, kai yra jaučiamas jo trūkumas. Tai apsaugo augalą nuo sausros streso poveikio ir padeda aktvyesniai fotosintezei iki natūralaus senėjimo taško.

Fungicidas AMISTAR® visada užtikrina patikimą sklerotinio puvinio kontrolę, ir net jei ligos nėra, vėlyvųjų lapų ligų kontrolė ir augalų sveikata leidžia pasėliams pastebimai žaliuoti. AMISTAR®  panaudojimas  žydėjimo pradžioje  yra geriausias laikas prailginti žalių lapų plotą. Naudojant produktą  žydėjimo viduryje, kad būtų galima geriausiai kontroliuoti sklerotinį puvinį, jūs vis tiek gausite žalinimo efektą vėlesniu laiku, tačiau mažesniu laipsniu ant lapų, nes žiedai ir ankštarų vainikas sulaikys daugiau produkto. 

Pavasarį panaudojus augimo reguliatorių  TOPREX®, specialiai skatinantį šoninį šakojimąsi ir didesnį lapų plotą, pavyksta sukurti augalo struktūrą, kad susidarytų kuo daugiau lapų. Tada dar geriau išnaudojamas AMISTAR® žalių lapų išlaikymas.

Tai, kas išskiria AMISTAR® yra fiziologinė nauda, pastebėta lauke

Pradėjus jį naudoti, ūkininkai ir agronomai pranešė apie „ekologinį“ efektą, kuris,  atitolina apdorotų pasėlių senėjimą. Derliaus padidėjimas
siejamas ir  su tuo, ir veiksmingumu prieš ligas. AMISTAR
® išlaiko savo veiksmingumą įvairiems patogenams, esant  įvairioms situacijoms ir  apskritai išlieka ūkininkų mėgstamiausiu fungicide pasaulyje.

Fiziologinės naudos tyrimai yra tęsiami tiek Jealott's Hill, tiek Syngenta Europos būstinėje netoli Bazelio Šveicarijoje. Tai tobulina supratimą apie tai, kaip augalas patiria biotinį ir abiotinį stresą ir kaip fungicidas AMISTAR® padeda tai įveikti.

Vokietijos  rapsų augintojų patirtis

Buvo leista 50 ha iš  550 ha ūkyje auginamų rapsų  pasėlių natūraliai pasenti iki derliaus nuėmimo , o ne glifosuoti. Rezultatas buvo 0,5 t/ha derliaus padidėjimas neapdorotame plote, kur derlius buvo nuimtas vos dviem ar trim dienomis vėliau nei plotas, apdorotas glifosatu.  Neglifosuotame pasėlyje buvo taikoma įprastinė, dviejų purškimų AMISTAR® programa, skirta ligų kontrolei ir žalių lapų išlaikymui. 

Syngenta yra įsipareigojusi tęsti esamų technologijų ir naujų produktų mokslinius tyrimus ir plėtrą, kad padėtų ūkininkams gauti geriausius rezultatus ir efektyviau panaudoti išteklius – užauginti daugiau iš mažiau. Syngenta į pasaulio žemės ūkio mokslinius tyrimus ir plėtrą per metus investuoja apie 1,1 mlrd. dolerių.