Rudeniniai herbicidai – mažiau rūpesčių pavasarį

Naujienos

Dirvinės smilguolės pastebimai mažina javų derlių. Žalingumo riba yra 15-30 augalų viename kvadratiniame metre, tačiau labai piktžolėtuose pasėliuose priskaičiuojama iki 1 000 ir daugiau stiebų viename kvadratiniame metre - tuomet javai visiškai užstelbiami. Smilguolės - vienos iš tų piktžolių, kurias geriausia pradėti naikinti jau rudenį.
Kai dirvinių smilguolių plitimas nekontroliuojamas, jos labai sparčiai dygsta, ypač naujai užkrėstuose laukuose. Tai lemia didelis subrandinamų sėklų kiekis, kurių dauguma gali sudygti tais pačiais metais. Apskaičiuota, kad norint, jog smilguolių kiekis nedidėtų, būtina sunaikinti ne mažiau kaip 90 proc. jų populiacijos.

Dirvinės smilguolės - vienos iš piktžolių, kurias geriausia pradėti naikinti jau rudenį.

Rudeninio herbicidų purškimo pagrindinis privalumas yra tas, kad piktžolės sunaikinamos dar mažos, ir augalai pavasarį auga be konkurencijos. Ne kiekvieną rudenį būna palankios sąlygos herbicidus žieminiuose kviečiuose naudoti rudenį, kai kuriais metais dėl drėgmės pertekliaus ar anksti nutrūkusios vegetacijos to padaryti nepavyksta. Paprastai tinkamiausias purškimo laikas būna nuo rugsėjo pabaigos iki spalio 10-15 dienos. Svarbu, kad po purškimo bet 7-10 dienų javai aktyviai augtų, t. y. vidutinė paros temperatūra būtų didesnė kaip 5o C. Meteorologai pateikia ir iki 2 savaičių trukmės orų prognozę, todėl, atsižvelgiant į ją, galima tiksliau numatyti purškimo laiką.

Vienas iš gerai žinomų, laiko patikrintų produktų dirvinei smilguolei naikinti rudenį - BOXER

Kodėl verta pasirinkti būtent jį?

Prosulfokarbas – veiklioji medžiaga, plačiai naudojama pasaulyje , veiksminga nuo daugelio vienskilčių ir dviskilčių piktžolių, saugi, puikiai maišosi su kitais herbicidais. Dabar prosulfokarbas yra patikimiausia veiklioji medžiaga piktžolių atsparumo atsiradimo kontrolei. 10 metų vykdomi tyrimai rodo nuoseklų veiksmingumą lyginanta su ACCase inhibitoriais, kurių efektyvumas stipriai silpnėja pastaraisiais metais. Tyrimai patvirtina, kad jei dirvinės smilguolės atsparios ACCase inhibitoriams, mažai tikėtina, kad atsiras atsparumas prosulfokarbui. Tad ūkininkas, pasirinkdamas BOXER gali išspręsti atsparių piktžolių plitimo problemą. 

BOXER privalumas yra tas, jog šį herbicidą galima naudoti tiek vieną, tiek mišiniuose su herbicidais savo sudėtyje turinčiais diflufenikano veikliąją medžigą, kai javai yra 2-3 lapelių. Prosulfokarbas + diflufenikanas pasižymi sinergizmu – veikia geriau nei maišant kitas veikliasias medžiagas. Mišinyje naudojant BOXER su Legacy Pro gaunamas 4 veikliųjų medžiagų mišinys, kas stipriai praplečiai naikinamų piktžolių spektrą.

HRAC

N

N+F1

N+F1+ K1+ C2

Piktžolės

Boxer

Boxer+Stakato

2,0 + 0,12 l/ha

Boxer+Legacy Pro

1,5+1,0 l/ha

Bekvapis šunramunis

+

+++

+++

Dirvinė smilguolė

+++

+++

+++

Daržinė žliūgė

++

+++

+++

Dirvinė našlaitė

 

+++

+++

Kibusis lipikas

+++

+++

+++

Raudonžiedė notrelė

 

++

+++

Trikertė žvaginė

+

++

+++

Rapsai

+

++

+++

Rugiagėlė

   

++

Aguona birulė

+

++

+++

Dirvinė nemiršėlė

++

+++

+++

Dirvinė čiužutė

+

+++

+++

Vienmetė miglė

++

++

+++

EFEKTYVUMO ĮVERTINIMAS:

+ mažai efektyvus

++ vidutiniškai efektyvus (80 – 90%)

+++ labai efektyvus (>95%)

Patogus BOXER naudojimas: purkškiant vieną, galima naudoti vos pasėjus javus, ant „juodos“ žemės, nereikia laukti, kol augalai sudygs. Pasirinkus BOXER normą 2-2,5 l/ha, galima naudoti mišiniuose BBCH 11-13 javų tarpsnyje.

Boxer

BOXER veiksmingumas gali priklausyti nuo dirvos mechaninės sudėties, dirvos drėgmės ir organinių medžiagų kiekio dirvoje. Todėl didesnės herbicido normos naudojamos organiniuose dirvožemiuose, o mažesnės - priesmėlio dirvose.

Syngenta yra ankstyvo piktžolių naikinimo šalininkė ir propaguotoja – BOXER yra veiksmingas įrankis ankstyvam piktžolių naikinimui žieminių kultūrų pasėliuose. Kuo ankščiau sunaikiname piktžoles pasėliuose, tuo labiau stabdome jų atsparumo atsiradimą bei leidžiame augalams išvengti piktžolių konkurencijos, pasiekti maksimalų savo potencialą.