Dabar apsaugokite javų lapus, nes jie augina DERLIŲ

Dabar apsaugokite javų lapus, nes jie augina DERLIŲ

Augančiam grūdui pavasarį reikia stiprios ir ilgalaikės lapų apsaugos. Genetiniu būdu sukauptas galimas derliaus potencialas gali būti beveik visiškai išnaudotas tik taikant tikslinę fungicidų apsaugą.

Šių metų balandis yra iš tiesų įsimintinas. Vidutinė mėnesio oro temperatūra Lietuvoje siekė 8,6 °C (1,9 °C aukščiau SKN - standartinės klimato normos). Nuo kovo 28 d. iki gegužės pradžios daugelyje meteorologijos stočių kritulių beveik nesulaukėme. Vidutiniškai kritulių Lietuvoje balandį gavome vos 2 mm, tai yra net 94 % mažiau nei įprastai! Dėl netolygaus kritulių pasiskirstymo Lietuvos teritorijoje dirvožemio drėgmė 20 cm gylyje taip pat pasiskirsčiusi labai netolygiai: drėgniausia Dūkšto, Kybartų, Skuodo, Zarasų rajonuose, didžiojoje Lietuvos dalyje dirvožemis buvo sausas.

Pernai metų gegužė Lietuvoje buvo karščiausia nuo 1961 metų. Vertinant agrometeorologines sąlygas pagal Selianinovo hidroterminio koeficiento (HTK) reikšmes, jau gegužės 23 d. daugelyje Lietuvos regionų užsitęsė sausringas laikotarpis. Dirvožemiai 20 cm gylyje visoje šalyje džiuvo – paskutinėmis mėnesio dienomis beveik visoje šalyje dirvožemiai buvo arba labai sausi, arba visiškai išdžiūvę.

ELATUS™ Era, pristatytas Lietuvoje 2018 m., pasirodė esantis vienas iš geriausių, fungicidų, naudojamų javuose. Dvi veiklios medžiagos - protiokonazolas ir naujoji SOLATENOL™ , be jokios abejonės įrodė, kad ELATUS™ Era yra visapusiškas sprendimas, turintis platų registracijos spektrą, galimybę naudoti įvairiuose javuose. Šio produkto tyrimai ir pereitų metų patirtis patvirtino, kad ELATUS™ Era yra ne tik puikus fungicidas, bet ir produktas, įtakojantis augalo fiziologinius procesus.


Grybinių ligų ląstelėse yra daug fermentų, atsakingų už įvairius procesus. Vienas iš jų yra sukcinato dehidrogenazė, kuri yra atsakinga už vienos iš svarbiausių ląstelių mitochondrijų reakcijų katalizavimą. Po purškimo veiklioji medžiaga SOLATENOL ™ prasiskverbia pro ląstelės sieneles, kur blokuojamas sukcinato dehidrogenazės fermentas, kuris savo ruožtu sukelia grybo ląstelių mirtį. Paaiškėjo, kad SOLATENOL ™ tą patį fermentą taip pat veikia ir sveikose augalų ląstelėse, kur jis yra atsakingas už daugelį procesų, įskaitant fotosintezę, oksidacijos reakciją ir kvėpavimą, kurio metu vyksta vandens garinimas iš augalų. Užblokavus šį fermentą augalo žiotelės ilgiau išlieka uždarytos, todėl iš augalų ląstelių išgaruoja mažesnis vandens kiekis.


Siekiant patvirtinti šį reiškinį „Syngenta“ atliko daug eksperimentų. Viename iš jų vėliaviniai kviečių lapai buvo panardinti į skirtingus SOLATENOL ™ tirpalus ir vandenį (kontrolė). Po 24 valandų buvo išmatuota, kiek vandens buvo išgarinta: paaiškėjo, kad didėjant SOLATENOL™ medžiagos koncentracijai, vandens išgarinimas iš augalų, nuosekliai sumažėjo net 37%, palyginti su kontrole.

Kadangi galiausiai ūkininkui svarbiausia yra gaunamas derlius, buvo patikrinta, kaip minėtas SOLATENOL™ fiziologinis poveikis gali paveikti derlių. Šiuo tikslu per trejus metus buvo atlikti bandymai įvairiose pasaulio vietose. Kiekvienas bandymas turėjo du variantus - kontrolę ir variantą, kuriame buvo pritaikytas ELATUS™ Era. Bandymuose buvo pasirinkta kviečių veislė, pasižyminti labai dideliu atsparumu ligoms. Bandymo metu buvo pastebėta, kad kviečiai, kuriuose buvo naudojamas ELATUS™ Era sausros sąlygomis, išliko ilgiau žali, palyginti su kontroliniu variantu. Galiausiai, kai buvo buvo nuimtas derlius, paaiškėjo, kad panaudojus ELATUS™ Era vidutinis derliaus priedas buvo apie 2,87 dt/ha grūdų tik dėl fiziologinio produkto poveikio augalams.

Tačiau nereikia pamiršti, kad stipriasia fungicido ELATUS™ Era pusė yra efektyvumas nuo daugelio grybinių ligų. Esant palankioms sąlygoms ligų plitimui, derliaus priedas yra daug didesnis ir gali svyruoti nuo 1 iki 4 t iš hektaro lyginant su kontrole. Tai buvo įrodyta daugelyje bandymų, atliktų įvairiose pasaulio šalyse, ne vienerius metus.

ELATUS™ Era fungicidas pavadintas dėl priežasties - unikalus produktas pateikia naujus standartus ne tik javų apsaugai, bet ir grūdų kokybės didinimui, taip sukuriant naują augalų apsaugos erą.

Tinkamo javų fungicido pasirinkimas yra labai svarbus norint užtikrinti derlių. Javų fungicidas ELATUS™ Era - galingas karboksamidas, kurio veikli medžiaga SOLATENOL™ yra aukščiausio lygio, pasižyminti geriausiu efektyvumu ir ilgiausiu ilgalaikiu poveikiu daugeliui grybinių ligų javuose.


   
   
    Siek gražiausio lauko su ELATUS ERA ir laimėk gurmanišką vakarienę! Daugiau informacijos rasite paspaudę čia.