Brasan

NAUDOJIMO REKOMENDACIJOS

  • Naudokite Brasan po sėjos iki sudygstant.
  • Produkto norma 2l/ha.
  • Vandens norma 200-300l/ha.
  • Kai humuso kiekis dirvožemyje < 1,5% naudoti nerekomenduojama.
     

ATKREIPKITE DĖMESĮ!


Brasan – platus veikimo spektras ir pasėlio apsauga nuo pat ankstyvų vystymosi tarpsniųRapsai – pelninga kultūra, vertinama ir kaip priešsėlis. Žieminiai rapsai, antroje vegetacijos pusėje, gerai stelbiai piktžoles, bet pačioje augalų vystymosi pradžioje būtina pasirūpinti, kad jie augtų švarioje dirvoje. Piktžolių kontrolė – tai ne vien derliaus priedas, tai ir lengvesnis derliaus nuėmimas, mažesnės sąnaudos sėklų džiovinimui ir valymui, mažesnis lauko piktžolėtumas kitais metais. Brasan – dirvinio veikimo herbicidas, žieminių rapsų apsaugai nuo vienamečių ir daugiamečių dviskilčių, bei kai kurių vienaskilčių piktžolių.

Brasan – dirvinio veikimo herbicidas, žieminių rapsų apsaugai nuo vienamečių ir daugiamečių dviskilčių, bei kai kurių vienaskilčių piktžolių.

Brasan sudėtyje yra dvi veiklios medžiagos: dimetachloras ir klomazonas. Dimetachloras į piktžoles patenka per daigus ir šaknis, todėl jos žūsta dar nesudygusios, dygdamos ar vos sudygę. Klomazonas patenka per šaknis ir nunešamas į lapus, kur stabdo chlorofilo susidarymą.

Dvi veikliosios medžiagos esančios Brasan papildo viena kitą, todėl Brasan yra efektyvus nuo daugelio piktžolių.Brasan labai gerai naikina (efektyvumas 90- 100%):

Dirvinę smilguolę (Apera-spica venti), vienmetę miglę (Poa annua), trikertę žvaginę (Capsella bursa – pastoris), daržinę žliūgę (Stellaria media), bekvapį šunramunį (Tripleurospermum perforatum), kibųjį lipiką (Galium aparine), raudonžiedę notrelę (Lamium purpureum), aguoną birulę (Papaver rhoeas), rugiagėles (Centaurea cyanus), baltažiedį šakinį (Silene pratensis) ir baltąją balandą (Chenopodium album).


Brasan gerai naikina (efektyvumas >80%):

Rūgtį takažolę (Polygonum aviculare), veronikas (Veronica spp.), dirvinę čiužutę (Thlaspi arvense).

 

Lietus po nupurškimo gali iššaukti augalų pašviesėjimą

Laikantis naudojimo instrukcijos, Brasan sukeltas fitotoksiškumas rapsuose greitai praeina ir neturi įtakos tolimesniam rapsų vystymuisi.

Brasan rekomenduojama naudoti geros agrotechnikos, savalaikės sėjos rapsų pasėliuose.

Herbicidas geriausiai veikia ir yra saugus rapsams, kai jie pasėti 2 cm gyliu, o dirvos paviršius po sėjos lieka lygus. Gerai veikia drėgnesnėje dirvoje, praščiau - kai sausa.