
Sedaksanas yra sisteminė veiklioji medžiaga, augale judanti vandens indais. Sedaksanas yra patogeninių grybų fermento - sukcinato dehidrogenazės blokatorius (SDHI). Šis fermentas yra būtinas patogenųląstelių energetiniuose procesuose, palaikančiuose kvėpavimą. Sedaksanui sutrikdant II kvėpavimo ciklą, ląstelės negauna energijos, jos nustoja daugintis, grybiena sunyksta ir ligos vystymasis sustabdomas.
Fludijoksonilas yra ilgo kontaktinio veikimo fungicidinė veiklioji medžiaga, dalinai prasiskverbianti ir į sėklos vidų bei į dygstančio daigo koleoptilę. Jis slopina patogeninių grybų sporų sudygimą. Labai gerai saugo sėklą nuo su sėkla ir per dirvą plintančių ligų.
Vibrance Duo – kontaktinio ir sisteminio veikimo, pirazolo-karboksamidų ir fenilpirolų cheminių grupių beicas žieminiams ir vasariniams kviečiams, kvietrugiams bei žieminiams rugiams apsaugoti nuo ligų plintančių su sėkla ir per dirvą.
Dėmesio |
Atsargiai. Gali sukelti alerginę odos reakciją. Kenksminga įkvėpus. Toksiškas vandens organizmams, sukelia ilgalaikius pakitimus. Siekiant išvengti žmonių sveikatai ir aplinkai keliamos rizikos, būtina vykdyti naudojimo instrukcijos nurodymus. Stengtis neįkvėpti dulkių / garų / aerozolio. Mūvėti apsaugines pirštines ir dėvėti apsauginius drabužius. Jeigu sudirginama oda arba ją išberia: kreiptis į gydytoją. Nusivilkti užterštus drabužius ir išskalbti prieš vėl juos apsivelkant. Surinkti ištekėjusią medžiagą. Talpyklą šalinti pagal nacionalinės teisės aktų reikalavimus. Neužteršti vandens augalų apsaugos produktu ar jo pakuote (neplauti beicavimo įrenginių šalia paviršinio vandens telkinių / vengti taršos per drenažą iš sodybų ar nuo kelių). Siekiant apsaugoti paukščius ir laukinius gyvūnus beicuotas sėklas būtina visiškai įterpti į dirvą; užtikrinti, kad beicuotos sėklos būtų visiškai įterptos lauko gale. Siekiant apsaugoti paukščius ir laukinius gyvūnus, pabirusios beicuotos sėklos turi būti pašalinamos. Apsinuodijimo atveju kreiptis į Apsinuodijimų kontrolės ir informacijos biurą telefonu: 8 52362052 arba 8 687 533 78. |
---|---|
Higienos priemonės |
|
Saugos priemonės |
|
Naudojimo apribojimai |
Sėklų beicavimui naudojamas produkto vandeninis tirpalas. Bendras tirpalo kiekis turėtų būti 6-10 l/t. Produkto norma (litrais) vienai tonai sėklos, skiedžiama 4 - 8 l vandens. Beicas turi tolygiai padengti sėklas, todėl jei reikia (ypač kai sėkla smulki), vandens kiekis gali būti didinamas. Produktą sėklos beicavimui galima naudoti ir neskiestą, turint tam tikslui tinkamą beicavimo įrangą, užtikrinančia gerą sėklos padengimą. |
Pripilkite pusę reikiamo kiekio vandens į beicavimo įrangos talpą. Pridėkite reikiamą, iš anksto apskaičiuotą, produkto kiekį ir įjunkite maišymo įrenginį. Supilkite pastoviai maišydami trūkstamą vandens kiekį. Gerai išmaišykite iki vienarūšės suspensijos. Darbo metu maišymo įrenginys turi būti įjungtas. Rekomenduojama naudoti švarų vandenį. Paruoštas tirpalas turi būti sunaudotas per 24 valandas.
4-8 l/t
Laikyti užrakintą vaikams neprieinamoje vietoje. Pakuotes laikyti sandariai uždarytas, sausoje, vėsioje ir gerai vėdinamoje vietoje. Laikyti atskirai nuo maisto, gėrimų ir gyvulių pašaro. Laikyti ne žemesnėje negu -10ºC ir ne aukštesnėje negu + 30ºC temperatūroje. Nekraukite į aukštesnes kaip 2 metrų rietuves. Laikant neatidarytoje gamintojo pakuotėje tinka naudoti 2 metus.
Įkvėpus: išvesti asmenį į gryną orą. Pasijutus blogai, kreiptis į gydytoją.
Patekus ant odos: nedelsiant nuvilkti suterštus drabužius ir gausiai plauti odą tekančiu vandeniu su muilu. Jei dirginimas nepraeina, kreiptis į gydytoją.
Patekus į akis: nedelsiant plauti tekančiu vandeniu pakėlus akių vokus 10 – 20 minučių. Jeigu nešiojami, išimti kontaktinius lęšius ir toliau plauti. Jei dirginimas nepraeina, kreiptis į gydytoją.
Prarijus: Jei nukentėjusysis sąmoningas: skalauti burną vandeniu, duoti išgerti stiklinę (250 ml) vandens. Neskatinti vėmimo. Nedelsiant kreiptis į gydytoją ir, parodyti produkto pakuotę arba etiketę.
Patarimai gydytojui: konkretaus priešnuodžio nėra. Taikyti simptominį gydymą.
Apsinuodijimo atveju kreiptis į Apsinuodijimų kontrolės ir informacijos biurą telefonu: 8 5 2362052 arba 8 687 533 78.