You are here

„VIBRANCE“ beicai – patikima augalo apsauga

Naujienos
30.07.2019

Gerai žinomos „Maxim® šeimos“ beicų naudotojams „Syngenta“ pristato naujos veikliosios medžiagos – sedaksano –pagrindu sukurtus „Vibrance® šeimos“ beicus: „Vibrance® Duo“, „Vibrance® Pro“, „Vibrance® Star“. Šios šeimos beicai yra kontaktinio ir sisteminio veikimo. Jie skirti žieminiams ir vasariniams kviečiams, kvietrugiams ir rugiams apsaugoti nuo tokių ligų kaip pavasarinis pelėsis, kietieji kūliai, daigų pašaknio puviniai ir daigų septoriozė.

„Vibrance® Duo“ beice yra dvi veikliosios medžiagos: fludioksonilas, žinomas dėl savo veiksmingumo nuo Fusarium ir Microdochium grybų, bei sedaksanas, išsiskiriantis veiksmingumu nuo rizoktoniozės ir tifuliozės bei pasižymintis unikalia šaknų augimą skatinančia savybe, todėl beicuojant nereikia pridėti jokių mikroelementų ar amino rūgščių. Abi šios veikliosios medžiagos buvo sukurtos ir naudojamos tik beicuose. Jos nėra naudojamos jokiuose javų apsaugai nuo lapų ligų skirtuose fungiciduose, tad iki minimumo sumažėja ligų atsparumo išsivystymo rizika. Visi „Syngenta“ beicai yra gaminami taikant pažangią produkto gamybos technologiją „Formula M“. Jos sudedamosios dalys užtikrina tolygų grūdų padengimą, beico prilipimą ir laikymąsi ant grūdų, iki minimumo sumažina beico nudulkėjimą, todėl dirbti su šiais beicais yra saugu ir draugiška aplinkai.

Naujausias „Syngenta“ produktas – „Vibrance® Pro“ yra papildytas ir trečiąja veikliąja medžiaga – tritikonazolu, kuris patenka į daigą per šaknis, o iš ten yra nunešamas į augimo kūgelį. Jis veiksmingas nuo dulkančiųjų ir kietųjų kūlių, pašaknio puvinių. 

„Norime priminti, kad sėklų beicavimas apsaugo daigus nuo ligų sukėlėjų, aptinkamų ant sėklos ir joje, taip pat pagerina ir pagreitina augalų įsišaknijimą – ir tai gali būti papildomas faktorius, padedantis augalams lengviau išgyventi sausrą, – aiškina įmonės „Syngenta“ produktų ekspertas Juozas Semaška. – Iš beicuotų sėklų augantys augalai geriau ištveria sausrą, geriau iš dirvos įsisavina maisto medžiagas, taip pat geriau peržiemoja bei tampa atsparesni pašaknio ligoms. Pastarieji metai ir ilgalaikės prognozės rodo atšilimą bei greitą dirvos perdžiūvimą, tad beicavimas augalams saugiais beicais – viena iš priemonių, padėsiančių išsaugoti derlių.“

„Syngenta“ produkciją pamėgę Lietuvos ūkininkai dalijasi savo patirtimi ir įžvalgomis: