You are here

Palankūs orai bulvių ir pomidorų marui plisti

Naujienos
11.07.2016

Palankūs orai bulvių ir pomidorų marui plisti.

 Bulvių maras – dažniausia ir daugiausia žalos padaranti bulvių liga. Naktimis oro temperatūrai siekiant 10–16°C ir laikantis rasai, rytais laukus dengiant rūkui ar lyjant, o dienomis esant didelei santykinei oro drėgmei ir temperatūrai siekiant 16–24°C, bulvių maras vystosi labai greitai. Nuo pirmųjų jos požymių pasirodymo per tris savaites gali visiškai sunaikinti bulvienojus.

Sparčiausiai liga plinta, kai vyrauja drėgni (santykinis oro drėg­numas artimas 100 proc.), su dažnais lietumis orai, o temperatūra svyruoja nuo 15 iki 25 oC šilumos. Ypač palanku, kai ir popietinėmis valandomis santykinis oro drėg­nis išlieka didesnis negu 75 procentai.

[[{"fid":"1876","view_mode":"default","attributes":{"height":"907","width":"1602","class":"media-element file-default"},"fields":{"format":"default","field_file_image_alt_text[und][0][value]":"","field_file_image_title_text[und][0][value]":"","filename_field[lt][0][value]":"ad_2016.png","field_file_image_desc_text[lt][0][value]":"","field_file_image_copyright_text[lt][0][value]":""},"type":"media"}]]