You are here

Orų sąlygos nepalankios, bet darbus reikia planuoti

Naujienos
05.05.2021

Reikia atsiminti, kad kuo geresnės sąlygos augalų augimui, tuo efektyvesnis augimo reguliatorių veikimas, o jei augalai patiria stresą, tai augimo reguliatoriai jo tikrai nesumažins - jų naudojimas gali sukelti neigiamų pasekmių. Naudojant augimo reguliatorius, vidutinė oro temperatūra turėtų būti ne žemesnė kaip 8–10 C°, negalima purkšti po šalnų ar prieš jas. Purškimą reikėtų atlikti saulėtą dieną. Būtina prieš atliekant purškimą nusistatyti augalų išsivystymo tarpsnį. Kiekvieno produkto etiketėje nurodytas laikotarpis, kada jis turi būti panaudotas. O skirtingoms veiklioms medžiagoms reikalingos skirtingos orų sąlygos. 

Daugelyje Lietuvos rajonų kviečiai jau pasiekė 30 augimo tarpsnį pagal BBCH skalę. Artimiausi darbai žieminių kviečių pasėliuose – piktžolių kontrolė, jei tai nebuvo atlikta iš rudens, ir augimo reguliatoriaus panaudojimas. Geriausi rezultatai gaunami, kai javus nupurškiame BBCH 31–32,  Moddus ar Moddus Start (Regucil, Tempo) mišiniu su CCC (0,3 l/ha + 0,4 l/ha), jei pasėlis vešlesnis, normą reikėtų šiek tiek padidinti – 0,4 l/ha trineksapak etilo ir CCC 0,5 l/ha. Pasirenkant augimo reguliatorių naudojimo normas taip reikia atsižvelgti ir į auginamą kviečių veislę.


Po šiltesnių bei saulėtų dienų atgijo ne tik kviečiai, bet ir piktžolės. Jei pasėlis piktžolėtas, reikėtų purkšti herbicidais, atsižvelgiant į piktžolių botaninę sudėtį.

Žr. lentelę: