You are here

Artinasi palankūs orai rapsų ligoms plisti! Pats laikas naudoti fungicidus.

Naujienos
15.05.2018

 

Artinasi palankūs orai rapsų ligoms plisti! Pats laikas naudoti fungicidus.

Žieminių rapsų pasėliai nusidažė geltonai. Pietų ir Vidurio Lietuvoje jau žydi apie 40 proc.žieminių rapsų. Po geros savaitės žiedlapiai pradės masiškai byrėti – tai pats laikas panaudoti fungicidus nuo sklerotinio puvinio.

Augalai sklerotiniu puviniu užsikrečia žydėjimo metu, o ligos požymiai rapsuose pasireiškia tik brendimo tarpsniu. Infekcija paprastai pradeda plisti nuo lapo pagrindo. Atsižvelgiant į tai, kada augalas užsikrėtė, dėmės dydis gali labai įvairuoti. Pažeisti augalai bręsta anksčiau laiko. Užkratas išlieka gyvybingas dirvoje 7–12 metų. Derliaus nuostoliai susidaro dėl to, kad sklerotinio puvinio  pažeisti augalai bręsta anksčiau nei sveikieji, sėklos užauga smulkios. Tokių augalų ankštaros atsidaro ir sėklos išbyra dar prieš derliaus nuėmimą. Rapsams žydint, kai vyrauja drėgni orai, yra optimalus laikas panaudoti fungicidus nuo sklerotinio puvinio. Sekančią savaitę prognozuojami šilti ir lietingi orai, todėl būtina rapsus nupurkšti fungicidais. Šiuo metu panaudoti fungicidai sunaikina dygstančias sporas ir neleidžia ligos sukėlėjo grybienai įaugti į augalo audinius ir sukelti ligą. Purškiant fungicidus rapsų žydėjimo metu nuo ligų jokie insekticidai kartu nenaudojami.

Šių metų sezonui Syngenta pristatė naują fungicidą: Amistar GOLD, vienas produktas - dviguba nauda!

Amistar Gold plataus veikimo spektro, lokaliai sisteminis fungicidas, skirtas žieminių ir vasarinių rapsų bei cukrinių ir pašarinių runkelių, raudonųjų burokėlių apsaugai nuo ligų. Fungicidas sudarytas iš dviejų veikliųjų medžiagų: azoksistrobino (strobilurinų cheminė grupė) ir difenokonazolo (triazolų cheminė grupė), kurios turi skirtingą veikimo būdą, o tai neleidžia atsirasti ligų sukėlėjų atsparumui fungicidui.

Azoksistrobinas yra apsauginis fungicidas, turintis ir gydomųjų savybių. Jis yra lokaliai sisteminis ir translaminarinis, arba dalinai sisteminis, o difenokonazolas yra sisteminis – translaminarinis fungicidas, turintis stiprų gydomąjį ir apsauginį veikimą,

Dvi veiklios medžiagos ilgai ir patikimai apsaugo ir gydo rapsus nuo sklerotinio puvinio. Siekiant apsaugoti rapsus purškiama nuo žydėjimo pradžios iki žydėjimo vidurio ir naudojama norma 0,75 - 1,0 l/ha. Didžioji norma leidžia rapsų pasėlius apsaugoti nuo ligų 5-6 savaites.

 

Pirkite 50 l Amistar® Gold, gaukite 10 l Karate Zeon®*

Akcijos sąlygos: akcija galioja produktams, pirktiems 2018 m. kovo 1 d. – liepos 1 d. „Amistar® Gold“ prekiauja UAB „Scandagra“. *10 l „Karate Zeon®“ kaina 0,1 Eur.

Norėdami papildomai gauti „Agriclub“ taškų už „Amistar® Gold“ pirkimus, sąskaitų faktūrų kopijas galite pateikti tokiais būdais: