Kada laikas naudoti augimo reguliatorius rapsuose pavasarį?

Naujienos

Kada laikas naudoti augimo reguliatorius rapsuose pavasarį?

Augimo reguliatoriai ir augalų augimą reguliuojančiomis savybėmis pasižymintys fungicidai turi vieną svarbią rapsų augalų augimo reguliavimo savybę - slopina pagrindinio stiebo augimą į viršų, bet skatiną šakų formavimąsi ant stiebo kuo arčiau dirvos paviršiaus ir kartu skatina formuotis pridėtines šakas. Papildomos, stiprios šoninės šakos – didesnis derlius.

Po šių metų žiemos laukai daugelyje Lietuvos rajonų atrodo gražiai žaliuojantys. Atvėsę orai šiek tiek pristabdė rapsų augimą, bet pradėjus šilti orams rapsai šoka į viršų. Ūkininkams labai svarbu suspėti tinkamu laiku panaudoti augalų augimo reguliatorius ir insekticidus, kadangi pasėliai labai tankūs daugelyje regionų.

Priklausomai nuo veislių, prasidėjo stiebo ilgėjimo tarpsnis, šis augimas tik intensyvės, augalo stiebas greitai stybstant liks silpnas, augalai neformuos šoninių šakų ir greičiau pradės žydėti. Todėl itin svarbu panaudoti augimo reguliatorių.

Įrodyta, kad kuo ankstyvesnis augimo reguliatoriaus panaudojimas, tuo stipresnė įtaka augalo aukščiui ir šakų formavimuisi. Ankstyvas augimo reguliatoriaus panaudojimas visų pirma svarbus veislėse, kurios yra linkusios išgulti. Taip pat rekomenduojamas naudoti ir pasėliuose, kur rapsai sėti plačiais tarpueiliais, bet eilutėje daug augalų. Ankstyvas augimo reguliatoriaus panaudojimas suvienodins augalų žydėjimą, kuris bus intensyvesnis, bet trumpesnis, trumpesnis žydėjimas – intensyvesnė fotosintezė. Retuose asėliuose, kurie nukentėję nuo kenkėjų rudenį ar žiemos drėgmės, bus naudingesnis augimo reguliatoriaus panaudojimas vėlesniais augimo tarpsniais BBCH 51. Šiuo purškimus bus siekiama ne mažinti augalų aukščio, o suvienodinti jų žydėjimą, brandą, kad būtų pasiektas maksimalus visų šoninių ūglių potencialas

Augimo reguliatorius – fungicidas Toprex, dviejų veiklių medžiagų produktas, naudojamas ir kaip fungicidas apsaugoti nuo ligų.

Toprex panaudojimas pavasarį stimuliuoja aktyvų smulkių šaknelių augimą, padidina augalo šaknų masę net iki 20% , o tai garantuoja geresnį vandens bei maisto medžiagų įsisavinimą, padidėja augalų atsparumas sausroms. Pavasarinis augimo reguliatoriaus naudojimas taip pat trumpina pagrindinį stiebą bei skatina šoninių šakų augimą.

Naudojant Toprex būtinai maišykite su insekticidu Karate Zeon, nes kenkėjai rapsuose darbuojasi.

A picture containing diagramDescription automatically generated